Referentské školení řidičů

Školení řidičů – držitelů služebních aut

Toto školení je určeno pro firmy, které vlastní služební vozidla do 3,5 t. Zaměstnanci, kteří v rámci výkonu své profese používají motorové vozidlo, mají ze zákona povinnost absolvovat každý rok referentské školení řidičů.

Potřebnou výuku je možné provést v naší učebně v Kralupech nad Vltavou. Nabízíme i možnost výuky ve Vašich vlastních kancelářských či prezentačních prostorách. Všechny potřebné materiály pro výuku přitom zajistíme až k Vám na místo.

Ceny za jednotlivá přeškolení:

  • 1 – 5 osob = 500,–Kč za osobu
  • 5 – 15 osob = 400,–Kč za osobu
  • 16 – 30 osob = 350,–Kč za osobu
  • 30 a více dle dohody

Povinnost absolvovat školení mají dle zákona všichni zaměstnanci

Povinnost zúčastnit se školení řidičů a ověření jejich znalostí vyplývající ze zákona č.262/2006 Sb., Zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, se týká všech zaměstnanců, kteří fyzicky řídí vozidlo.

V praxi se jedná například i o zaměstnance, který řídí vozidlo na služební cestě bez ohledu na to, zda se bude jednat o řízení vozidla služebního nebo soukromého, ale například i o zaměstnance, který bude při výkonu pracovní činnosti řídit vozidlo na účelové komunikaci v uzavřeném prostoru nebo objektu.

V případě dopravní nehody se služebním autem – pokud firma neprokáže, že zaměstnanec neprošel povinným školením – neproplácí pojišťovna škodnou událost i v případě, že není viníkem!!!

© 2021 Autoškola Ingrid Zajíčková, realizoval: David Macho